Metsästysammunnan tulokset

Metsästysammunnan tulokset

V-S piirin tulokset

Kyyhkystys Compak Sportin kilpailu 4 x 25 Laitila 7.8.2021 (Suontaka)

kyyhkystysCompak_2021.pdf

Hirvenjuokaun ja -kävelyn SM kilpailut 6.-8.8.2021 Virttaalla
Tulokset: Täältä (https://www.hirviurheilu.com/races/2927/series/21370)

 

Lopen SM kisojen ensimmäisen päivän menestystä nuorissa!
SM kesäkisat Lopella 2021.pdf

PAUKUN MALJA 17.7.2021 TULOKSET

Metsästyshaulikko

Sarja A

  1. Mäkelä Ville LRM 21+24=45 +2
  2. Lehtonen Mika PMS 24+21=45 +1
  3. Vyyryläinen Juha PAUKKU 19+18=37
  4. Huhtala Mika PMS 19+12= 31
  5. Pusala Juuso REPO 18
  6. Salonen Ville LAMAS 18
  7. Kärhä Aki KARKYT 18
  8. Hyrkäs Petri PMS 18
  9. Rauma Mikko UMY 17
  10. Keskilä Janne PAUKKU 15
  11. Keskitalo Jani VEV 15
  12. Lännistö Tuukka REPO 10

Sarja B

  1. Vainio Aki KAIKU 22+24=46
  2. Kivimäki Erkka PAUKKU 24+21=45
  3. Nikkari Jukka TSVE 21+21=42
  4. Mustaparta Jari LRM 21+20=41
  5. Linkinen Seppo PMS 21+18=39
  6. Yli-Puntari Janne AMS 20
  7. Mäkinen Osku PAUKKU 18
  8. Laaksonen Kari AMS 18
  9. Jokinen Raimo PMS 18
  10. Kurki Tapani REPO 14

Sarja C

  1. Vyyryläinen Matias Paukku 19+23=42
  2. Koskinen Leevi TMS 19+20=39
  3. Sairanen Olli PMS 19+19=38
  4. Lehtilä Sirke PAUKKU 18
  5. Keskitalo Sanna REPO 18
  6. Koli Paavo PMS 17
  7. Ruohonen Veikko KAJO 16
  8. Salonen Kaarlo LAMAS 16
  9. Sahla Teuvo 16
  10. Nieminen Atte VEV 14
  11. Peräntie Muisto I-V MS 12
  12. Wilen Heikki UMY 7

Metsästystrap

Sarja A

  1. Vyyryläinen Juha PAUKKU 23+21=44
  2. Mäkelä Ville LRM 21+22=23
  3. Keskilä Janne PAUKKU 21+19=40
  4. Pusala Juuso REPO 21+14=35
  5. Laarimo Mika henk. 21
  6. Salonen Ville 17
  7. Lännistö Tuukka REPO 17
  8. Kärhä Aki KARKYT 17
  9. Keskitalo Jani VEV 16
  10. Siren Markus 16
  11. Hyrkäs Petri PMS 14
  12. Lehtonen Mika PMS 11
  13. Lännistö Miska REPO 9

Sarja B

  1. Laaksonen Kari AMS 22+23=45
  2. Nikkari Jukka TSVE 21+21=42
  3. Mustaparta Jari LRM 21+16=37
  4. Vainio Aki KAIKU 20
  5. Hanhineva Janne REPO 20
  6. Mäkinen Osku PAUKKU 19
  7. Järvinen Hemmo REPO 19
  8. Yli-Puntari Janne AMS 19
  9. Yli-Koski Mauri KAIKU 17
  10. Linkinen Seppo PMS  17
  11. Kivimäki Erkka PAUKKU 16
  12. Jokinen Raimo PMS 15
  13. Kurki Tapani Repo 14

Sarja C

  1. Koskinen Leevi TMS 21+21=42
  2. Lehtilä Sirke PAUKKU 19+20=39
  3. Koli Paavo PMS 19+16=35
  4. Vyyryläinen Matias PAUKKU 20+12=32
  5. Kuronen Ossi LRM 18
  6. Keskitalo Sanna REPO 18
  7. Peräntie Muisto I-V MS 15
  8. Vehanen Maija METSO 15
  9. Wilen Heikki UMY 13
  10. Salonen Kaarlo LAMAS 11

Paukun malja kiertopalkinto

  1. Mustaparta Jari LRM 42+6
  2. Vyyryläinen Juha PAUKKU 42+5
  3. Vainio Aki KAIKU 42+0+3
  4. Nikkari Jukka TSVE 42+0+2
  5. Mäkelä Ville LRM 42+0+0

Sarjan voittajat palkittiin peuraluvalla, lisäksi Paukun maljan voittaja palkittiin peuraluvalla.

2-3 sijat palkittiin tavarapalkinnoilla.

********************************************************************************************

Metsästyshirvi pm 10.7.2021 Virttaa
Sarja M: 1) Simola Sami MEV 165, 2) Uusitalo Tuomas AMS 149, 3) Kestilä Juho AMS 144. Sarja M50: 1) Laukka V-P MyrMä 167, 2) Vainio Aki KAIKU 146, 3) Yli-Puntari Janne AMS 127. Sarja M60: 1) Nikkari Jukka TSVE 183, 2) Hollmén Ilkka SA 170, 3) Lehto Reijo AMS 163. Sarja M70: 1) Ståhl Juha KALEM 148, 2) Tuura Kari EH 137. Sarja M80: 1) Suhonen Ismo SA 154. Sarja N65: 1) Kestilä Aija AMS 132. Sarja S15: 1) Laukka Frans MyrMä 162.

PM_metsastyshaulikko3.7.2021laitila.pdf

PM_Trap3.7.2021Laitila.pdf

METSÄSTYSTRAP LOIMAA1.7.2021.pdf

Kosken Juhannuskisojen tulokset:

Juhannus2021haulikko.pdf

Juhannus 2021 hirviluodikko.pdf

******************************************************

Piikkiön kesäkisan 23.06.2021 tulokset.pdf

**********************************************************************************************

Hirvenjuoksun SM-Esikisat/ aluemestaruus 19.06.2021 Virttaa

https://www.hirviurheilu.com/races/2819/series/21635

Sarja Kävely: 1) Kylä-Utsuri Jouko VS 1086, 2) Fabritius Raimo VS 1066, 3) Leskelä Ville Po 1062, 8) Lehto Reijo VS 1022, 12) Rouhiainen Hannu VS 968, 23) Rantanen Rainer VS 762.
Sarja M: 1) Uusipaikka Mikko VS 1082, 2) Ristimäki Timo UM 1058, 3) Kojola Lauri VS 1037, 4) Häyrinen Ville VS 1024, 6) Tattinen Ville VS 1019, 7) Anttila Pekka VS 1009, 8) Lähteenmäki Mikael VS 1009, 9) Seppälä Mikko VS 968, 13) Seppälä Samuel VS 932, 18) Rantanen Eero VS 777.
Sarja M50: 1) Keikko Tommi SA 1072, 2) Forsman Kari SA 1071, 3) Pöysti Teuvo SA 1059, 4) Tattinen Mika VS 1044, 6) Tattinen Petri VS 1041, 8) Seppälä Antti VS 1027, 11) Grönroos Jari VS 981, 14) Jääskeläinen Jari VS 742.
Sarja M60: 1) Takanen Jouni Kymi 1085, 2) Närvänen Asko VS 1083, 3) Ruohonen Heikki UM 1057, 4) Joensuu Raimo VS 1040.
Sarja M70: 1) Metsälehto Olavi Po 1086, 2) Lehtoranta Aarre SA 1018, 3) Pihlajamäki Markku SA 929, 4) Ståhl Juha VS 904.
Sarja M80: 1) Kujala Paavo KS 941, 2) Paukku Pekka VS 904, 3) Savisto Reijo SA 888, 7) Laivo Lasse VS 750.
Sarja N: 1) Kojola Neea VS 1022, 2) Vähä-Jaakkola Päivi SA 1013, 3) Takanen Iida-Mari Kymi 1003.
Sarja N50: 1) Salo Outi SA 1037, 2) Lehtinen Jaana VS 972.
Sarja N65: 1) Hartikainen Sirkka PS 961, 2) Minkkinen Tarja UM 959, 3) Viljanen Anneli SA 919.
Sarja S13: 1) Vähä-Jaakkola Tuure SA 1127, 2) Vähä-Jaakkola Fanny SA 1094, 3) Aro Hilma SA 995.
Sarja S15: 1) Kivikoski Sanni SA 920.
Sarja S17: 1) Uotila Susanna SA 944, 2) Siuko Helmi SA 888, 3) Tattinen Aleksi VS 876.
Sarja S20: 1) Tura Olli Ky 1070, 2) Rantanen Lauri VS 934, 3) Seppälä Silja VS 898.

**************************************************************************************************

Munamarkkinahaulikko (2 x MTrap) 19.06.2021 Laitila
A (M)
1 Laarimo Mika 23+24 = 47 + 5
2 Simola Sami VEV 24+23 = 47 + 4
3 Mattila Janne HEV 19+20 = 39
4 Raitala Matti PuMS 18+21 = 39
5 Seikola Mikko TMS 19+19 = 38
6 Keskilä Janne Paukku 20+18 = 38
7 Siren Markus VEV 16+16 = 32
8 Hyrkäs Petri PMS 11+17 = 28
B (S20, M50)
1 Yli-Puntari Janne AMS 25+25 = 50 Kiertopalkinto
2 Kivimäki Erkka Paukku 22+22 = 44
3 Vainio Joonas Kaiku 23+20 = 43
4 Vainio Aki Kaiku 19+22 = 41
5 Mattila Miro LMS 18+22 = 40
6 Sulo Petri Kaiku 19+21 = 40
C (N, M60)
1 Nikkari Jukka TSVE 24+23 = 47
2 Linkinen Seppo PMS 21+23 = 44
3 Ylikoski Mauri Kaiku 21+22 = 43
4 Mäkinen Osmo Paukku 22+20 = 42
5 Heikkilä Asko KsMS 22+20 = 42
6 Lehtilä Sirke Paukku 20+21 = 41
7 Rantasalo Antti Niini 20+20 = 40
8 Mäkelä Keijo LRM 19+17 = 36
9 Ranne Leevi KiuME 20+15 = 35
10 Kärppälä Ilkka LRM 15+19 = 34
11 Vehanen Maija Metso 17+15 = 32
12 Seikola Veli TMS 16+15 = 31
13 Ahola Osmo Paukku 17+13 = 30
D (M70)
1 Koskinen Leevi TMS 23+22 = 45
2 Ketola Juhani Lallin Pojat 23+18 = 41
3 Kuronen Ossi LRM 21+17 = 38
4 Peräntie Muisto I-VMS 15+22 = 37

19.6.2021 Compak Sporting Laitila, Suontaka
1 Vainio Joonas Kaiku 23
2 Laarimo Mika 22
3 Ylikoski Mauri Kaiku 21 + 5
4 Hyrkäs Petri PMS 21 + 4+5
5 Yli-Puntari Janne AMS 21 + 4+4
6 Nikkari Jukka TSVE 21 + 4+3
7 Seikola Mikko TMS 20
8 Mäkelä Keijo LRM 19
Kärppälä Ilkka LRM 19
10 Mäkinen Osmo Paukku 18
Keskilä Janne Paukku 18
Koskinen Leevi TMS 18
13 Vainio Aki Kaiku 17
Ahola Osmo Paukku 17
Linkinen Seppo PMS 17
16 Lehtilä Sirke Paukku 16
Kivimäki Erkka Paukku 15
18 Rantasalo Antti Niini 13

***************************************************************************

Luodikko Virttaa 17.6.2021

               
               
               
Sarja A     Seura      
               
1. Frans Laukka   MYRMA   69+62 131
               
Sarja  B            
               
1.   Jukka Nikkari TSVE   87+78 165
2.   Marko Hepo-oja Satakunta   88+74 162
3.   Esa Seppänen  KALEM   84+77 161
4.   Jouko Kylä-Utsuri KKSMS   86+75 161
5.   Juho Kestilä AMS   87+69 156
6.   Reijo Lehto AMS   83 83
7.   V-P Laukka MYRMA   82 82
8.   Mika Kestilä AMS   80 80
9.   Mika Tattinen AMS   78 78
10.   Ilkka Hollmén Satakunta   76 76
11.   Kari Laaksonen AMS   62 62
               
Sarja C            
               
1.   Matti Rinnola REPO   85+65 150
2.   Juha Ståhl   KALEM   75+73 148
3.   Seppo Teeristö Satakunta   65+50 115
4.   Aija Kestilä AMS   70+33 103

 

****************************************************************************

SA-VS piiriottelu Metsästyshaulikko
13.6.2021 Laitila (Suontaka)
N 1 Särkijärvi Johanna SA 18 + 12 = 30
2 Lehtilä Sirke VS 15 + 14 = 29
S20 1 Salonen Kaarlo SA 17 + 13 = 30
2 Nieminen Atte VS 13 + 10 = 23
M 1 Hietola Oskar VS 23 + 22 = 45
2 Simola Sami VS 22 + 21 = 43
3 Raitala Matti SA 23 + 19 = 42
4 Heikkilä Tomi SA 22 + 19 = 41
5 Silmunmaa Kimmo SA 21
6 Reini Matti SA 21
7 Mäkelä Ville VS 20
8 Salonen Ville SA 20
9 Salminen Toni VS 20
10 Rauman Mikko VS 19
11 Mattila Vesa SA 19
12 Keskilä Janne VS 17
13 Hyrkäs Petri VS 17
14 Lehtonen Mika VS 17
15 Keskitalo Jani VS 15
M50 1 Ruuhikorpi Antero SA 20 + 21 = 41
2 Saarinen Pertti VS 20 + 19 = 39
3 Vainio Aki VS 20 + 18 = 38
4 Mattila Aki SA 18
5 Nyroos Veikko SA 18
6 Kivimäki Erkka VS 17
7 Huhtaniemi Juha SA 17
8 Suonpää Timo SA 16
9 Sulo Petri VS 14
M60 1 Anderson Bror VS 18 + 22 = 40
2 Heikkilä Asko SA 19 + 19 = 38
3 Larpi Jarmo VS 20 + 15 = 35
4 Mäkinen Osmo VS 17
5 Linkinen Seppo VS 17
6 Ylikoski Mauri VS 16
7 Laaksonen Kari VS 15
8 Hietamäki Veikko SA 15
9 Ahola Osmo VS 13
M70 1 Malmberg Erkki SA 16 + 22 = 38
2 Hovi Olli SA 19 + 15 = 34
3 Satola Heikki SA 19 + 12 = 31
4 Koskinen Leevi VS 14
5 Ketola Juhani SA 12
Joukkuetulokset
1. Satakunta (23 + 22 + 21 + 21 + 20 + 20 + 19 +19 + 19 + 19) = 203
2. Varsinais-Suomi (23 + 22 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 +19 +17 +17) = 198

****************************************************************************************

SA - VS piiriottelu MetsästysTrap
13.6.2020 Laitila (Suontaka)

N 1 Lehtilä Sirke VS 21 + 20 = 41
2 Särkijärvi Johanna SA 15 + 20 = 35
S20 1 Salonen Kaarlo SA 10 + 18 = 28
2 Nieminen Atte VS 10 + 6 = 16
M 1 Mäkelä Ville VS 25 + 21 = 46
2 Heikkilä Tomi SA 21 + 20 = 41 + 3
3 Simola Sami VS 21 + 20 = 41 + 2
4 Raitala Matti SA 21 + 16 = 37
5 Mattila Janne SA 20
6 Mattila Vesa SA 20
7 Salonen Ville SA 20
8 Salminen Toni VS 18
9 Hyrkäs Petri VS 18
10 Laaksonen Santeri VS 17
11 Hietola Oskar VS 16
12 Lehtonen Mika VS 16
13 Silmunmaa Kimmo SA 15
14 Keskilä Janne VS 13
15 Siren Markus VS 13
16 Keskitalo Jani VS 13
M50 1 Suonpää Timo SA 23 + 22 = 45
2 Sulo Petri VS 21 + 20 = 41 + 4
3 Mattila Aki SA 23 + 18 = 41 + 3
4 Vainio Aki VS 21
5 Nyroos Veikko SA 19
6 Kivimäki Erkka VS 19
M60 1 Laaksonen Kari VS 22 + 21 = 43
2 Mäkinen Osmo VS 20 + 21 = 41 + 1
3 Nieminen Matti VS 20 + 21 = 41 + 0
4 Heikkilä Asko SA 21 + 19 = 40
5 Linkinen Seppo VS 20 + 19 = 39
6 Larpi Jarmo VS 20 + 18 = 38
7 Ylikoski Mauri VS 19
8 Hietamäki Veikko SA 18
9 Ranne Leevi SA 17
10 Ahola Osmo VS 17
M70 1 Ketola Juhani SA 23 + 18 = 41 + 1
2 Koskinen Leevi VS 21 + 20 = 41 + 0
3 Kuronen Ossi VS 19 + 17 = 36
4 Peräntie Muisto VS 19 + 16 = 35
5 Malmberg Erkki SA 17
6 Hovi Olli SA 17
M80 1 Anttila Veikko VS 20 + 20 = 40
2 Valo Risto SA 14 + 12 = 26
Joukkuetulokset
1. Varsinais-Suomi (25+22+21+21+21+21+21+20+20+20) = 212
2. Satakunta (23+23+23+21+21+21+20+20+20+19) = 211

****************************************************************************

Metsästystrap 12.6.2021 Karinainen

Sarja A.     1.Kivimäki     Erkka  Nous.Paukku                  25           22                            47

                   2.Tammisto  Viljo   Karky                              23           18                            41

                   3.Tiainen Mikko     Kajo.EM                           22           14                           36

                   4.Lehtonen Mikko   Jahti                              21

                   5.Keskilä Janne                                              20

                   6.Mäkelä Ville      LRM                                    20

                   7. Vainio Aki       Kaiku                                    19

                   8.Hietola Oskar    Kisky                                  17

                   9.Leino Petri        Karky                                  16

                   10.Siren Markus  Vehm.EV                            14

 

Sarja B       1. Mäkinen Osmo  Nous.Paukku                   23          20                              43

 

                   2. Laaksonen Kari           AMS                       22          18                              40

                   3.Koskinen Leevi             TMS                       21          16                              37

                   4.Larpi  Jarmo                  Tarvas                   18

                   5.Koivukangas Aulis        Karky                      16

                   6.Mustaparta Jari             LRM                       15

 

Sarja C        1.Kuronen Ossi               LRM                        19             17                           36

                     2.Anttila Veikko          Mems                        15             15                           30

                     3.Perätie Muisto          IVM                          17             10                            27

                     4.Sairanen  Olli             PMS                        12

                         Aulis Koivukangas/Karinaisten Kytät  

********************************************************************************************

Metsästyshaulikko 22.5.2021 Karinainen

Tulokset.

A sarja.   1.Hietola Oskar              Kisky                                24                  25                 49

                2.Kivimäki Erkka          N.Paukku                          24                   21                45

                3.Vainio Aki         Laitilan kaiku                             23                   20               43

                4.Hyrkäs Petri   Paimion MS.                                22

                5.Gustafson Kai            Kisky                                 21

                6.Lehtonen Mikko     L.Jahti                                 20

                7.Vanhanen Janne       Karky                                 16

                8.Tammisto Viljo          Karky                                 15

                9.Hyökki Sami              Myrmä                               14

 

 

B sarja    1.Koivukangas Aulis     Karky                                24                    20                   44

                2.Laaksonen Kari         AMS                                  21                    22                  43

                3.Nikkari Jukka            TSVE                                 21                    20                  41

                4.Larpi Jarmo           MS Tarvas                            23                    17                  40

                5.Holmqist Bengt       Kisky                                  20

                6.Koskinen Leevi     Taivass.Mets.                        20  

                7.Hollo Pauli      Loimaan MS.                              19

                8.Saarinen Pertti  PMS.                                         19

                9.Mäkinen Osmo      N.Paukku                            18

              10.Jokinen Raimo      Taivass.Mets.                      16

              11. Andersson Bror    H.jäsen                                15

           

  

 

Csarja.   1.Sairanen Olli           PMS.                                    23                       20                   43

               2.Koli Paavo               PMS.                                  20                       20                   40

               3.Sahla Teuvo             PyMy.                                19                       18                   37

               4.Jussilainen Reino Niinj.Metsäst.                       19                       16                   35

               5.Ruohonen Veikko      Koije.                              18

               6.Järvelä Heikki    Parkas.                                     17

               7.Rosbäck Thomas PSPA.                                     16

               8.Laaksonen Martti     PMS.                                  16

 Karinaisten Kytät /Aulis Koivukangas         

**************************************************************************************

   

TURUN SEUDUN AMPUJAT RY                       LUETTELO

Turku                                                                9.5.2021

SML HIRVI- JA LUODIKKOKILPAILUN 8.5.2021 TULOKSET

Kilpailu ammuttiin Nuutin ampumaradalla Ruskolla kolmessa sarjassa. Sarjassa A ampuivat SML:n sarjat M20, M ja M50, sarjassa B sarjat N ja M60 ja sarjassa C ampuivat muut sarjat S15 – 17, M70 ja M80.

1 Metsästyshirvi

Sarja A

  1. Juho Kestilä             AMS                              89+88         177
  2. Sami Simola             MEV                              77+91         168
  3. Veli-Pekka Laukka    Myrmä                         89+74         163
  4. Marko Hepo-oja        Satakunta                   75+87         162
  5. Jari Laaksonen         Myrmä                          78+72         150
  6. Janne Keskilä           Paukku                          72+76         148
  7. Tommi Juvander      SMM                             69+73         142
  8. Teemu Luotonen      RME                             71+63         134
  9. Arto Takala              RME                               62+63         125
  10. Pekka Heininen        RME                              75                 75
  11. Kari Boelius                                                    28                 28

Sarja B

  1. Ilkka Hollmen            LAMAS (Sa)                  90+86         176
  2. Jukka Nikkari            TSVE                             84+81         165
  3. Osmo Ahola              Paukku                         82+81         163
  4. Kari Laaksonen         AMS                              80+73         153
  5. Timo Huhtanen         RMS                             79+73         152
  6. Aija Kestilä               AMS                               88+60         148
  7. Sirke Lehtilä              Paukku                         73+73          146
  8. Jukka Sipilä              VMM                             79+60          139
  9. Mika Kestilä              AMS                               59+71          130

Sarja C

  1. Heikki Virolainen       RME                             80+78         158
  2. Frans Laukka            Myrmä                          82+66         148
  3. Ismo Suhonen          Satakunta                    48+63          111
  4. Juha Ståhl                KALEM                          63+47          110

2 Luodikko

Sarja A

  1. Juho Kestilä              AMS                             94
  2. Veli-Pekka Laukka    Myrmä                         92
  3. Sami Simola             MEV                              91
  4. Marko Hepo-oja        Satakunta                   77
  5. Harri Ylinen               RME                             51

Sarja B

  1. Jukka Nikkari            TSVE                            81
  2. Mika Kestilä             AMS                               76
  3. Ilkka Hollmen           Satakunta                    68
  4. Kari Laaksonen        AMS                              66
  5. Osmo Ahola             Paukku                         65
  6. Aija Kestilä               AMS                               64
  7. Jukka Sipilä              VMM                             63
  8. Timo Huhtanen         RMS                            55

Sarja C

  1. Juha Ståhl                KALEM                          71
  2. Frans Laukka            Myrmä                          70
  3. Antti Keskitalo           Paukku                        66
  4. Ismo Suhonen          Satakunta                    43

Jukka Nikkari

********************************************************************************